Zygzak w akcji na koniec wakacji 2012 - FINAŁ

W ostatni dzień wakacji 2012r. Na naszym torze kartingowym zakończyła się impreza "Zygzak w akcji na koniec wakacji". Zgodnie z planem - główną atrakcją dnia były zawody kartingowe zorganizowane dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Aby wyrównać rywalizację, przeprowadzono osobne zawody w następujących kategoriach:
dziewcząt, chłopców do lat 15 i młodzieży szkolnej w wieku powyżej 15 lat.

Puchar Dziewcząt

Jako pierwsze zmagania rozpoczęły dziewczyny. Zdecydowanie najszybsza w kwalifikacjach okazała się Klaudyna Gałuszka, której czas 41,280s był na tą chwilę nieosiągalny dla rywalek i wywalczyła tym samym Pole-Position na starcie wyścigu. Drugie miejsce z czasem 44,517s zajęła Jacqueeline Dobrowolska, wyprzedzając trzecią Maję Szarlej o jedyne 0,036s.

Na starcie do wyścigu nie zabrakło emocji i wszyscy obawiali się jak cała stawka poradzi sobie w pierwszym zakręcie. Obyło się jednak bez większych incydentów, a walka o pozycję rozgorzała na dobre. Wyścig rządzi się swoimi prawami, a w nim zabrakło trochę szczęścia Klaudynie, która straciła pozycję liderki na rzecz równiej jadących koleżanek.

Jako pierwsza flagę w szachownicę zobaczyła MAJA SZARLEJ, która tym samym została pierwszą triumfatorką oficjalnych zawodów w historii Wielopoziomowego Toru Kartingowego Zygzak. Na drugim miejscu ze stratą niecałej sekundy dojechała Jacqueline Dobrowolska,.a na najniższym stopniu podium stanęła Anna Witaszczyk. Miejsce czwarte i piąte zajęły odpowiednio Klaudyna Gałuszka i Julia Jesionkowska.