Opis gokartów

Na naszym torze posiadamy aktualnie 23 gokarty w ciągłym użytku, a w tym aż 5 rodzajów gokartów do wyboru. W szczególności polecamy jazdę NOWYMI GOKARTAMI RIMO zakupionymi na nasz tor w czerwcu 2016r.

13x RIMO EVO 6 2x TOBI 9KM 6x SODI FUN KID
"NOWY gokart" "dziewięciokonny"" "dla dzieci"
minimalne wymagania dopuszczające do jazdy poszczególnym rodzajem gokarta
 • wzrost >145cm
 • min wiek: 13 lat
lub
 • wzrost >135cm
 • minimum czasowe na gokarcie 4KM
 • brak ograniczeń wiekowych
 • wzrost >145cm
 • minimum czasowe na gokarcie 6KM
 • brak ograniczeń wiekowych
 • wzrost >135cm
 • brak ograniczeń wiekowych
Uwaga!!! Niezależnie od rodzaju gokarta - osoby w wieku poniżej 18 lat muszą posiadać pisemne pozwolenie od rodzica/opiekuna prawnego !!!
 • podany wzrost minimalny jest wartością szacunkową. Dzieci mogą być dopuszczone/niedopuszczone do jazdy po indywidualnej przymiarce do gokarta.
 • jeżeli do jazdy gokartem jest wymagane minimu czasowe - oznacza to konieczność wcześniejszego osiągnięcia wyznaczonego czasu podczas przejazdu wyznaczonym rodzajem gokarta.
 • wymagany minimalny czas jest ustalany w zależności od aktualnej konfiguracji i warunków panujących na torze.
  Osoby które posiadają zarejestrowaną kartę klienta Zygzak+ otrzymują dopuszczenie na stałe.
  Pozostałe osoby muszą uzyskać minimum każdorazowo po przyjściu w danym dniu na tor.
Gokart DWUOSOBOWY (TAXI) wymogi i ograniczenia
 • UWAGA!!! Gokart dwuosobowy służy do zapewnienia frajdy dzieciom i nie jest przeznaczony do osiągania rekordowych wyników okrążeń
 • Kierowcą może być wyłącznie osoba która uprzednio wykonała przejazd gokartem pojedynczym i wykazała się jego pełnym opanowaniem.
 • Minimalny wzrost kierowcy: 163cm.
 • Minimalny wiek pasażera: 4 lata
 • Możliwa jest też jazda dziecka z instruktorem (osoba z obsługi toru w roli kierowcy) - jeżeli jest dostępny.

 

NOWE GOKARTY 6,5KM RIMO EVO 6

W czerwcu 2016r. zakupiliśmy najnowsze modele gokartów RIMO EVO 6 z bogatym wyposażeniem. Gokarty RIMO to nie tylko nowy atrakcyjny wygląd, ale przede wszystkim niezapomniane wrażenia z jazdy. Solidna niemiecka jakość wykonania oraz japońska niezawodność jeśli chodzi o silniki - gwarantuje wysoką dostępność gokartów na naszym torze. Obecnie jest to podstawowy rodzaj gokarta na torze Zygzak. Posiadamy 10 sztuk RIMO z silnikami Honda 200cc (6,5KM), specjalnie wyprofilowaną kierownicą RIMO, systemem płynnej regulacji fotela, podwójnym hydraulicznym systemem hamulcowym oraz wieloma innymi systemami pozwalającymi na czerpanie maximum przyjemności z jazdy przy zachowaniu bezpieczeństwa. Gokarty RIMO EVO 6 są obecnie używane podczas wszelkiego rodzaju zawodów organizowanych na naszym torze. Posiadają możliwość doważania (max 30kg z dokładnością do 2,5kg). Oprócz regulacji fotela - posiadamy specjalny system pozwalający zmiejszyć odległość pomiędzy fotelem kierowcy i pedałami gazu/hamulca. Dzięki temu - jeszcze młodsi kierowcy mają możliwość szlifowania swoich umiejętności na tym gokarcie.

 

"TOBI - DZIEWIĘĆ KONI"

Dla spragnionych większych wyzwań udostępniamy 2 gokarty 9-konne (silnik 270cc Honda) TOBI-KART. Lekka konstrukcja gokarta w połączeniu z większą mocą silnika to jeszcze więcej adrenaliny i dobrej zabawy. Zapraszamy wszystkich chętnych spełniających minimalne wymagania do jazdy - do spróbowania swoich sił. Obecnie posiadamy 2szt tego rodzaju gokartów.

 

Gokart 2-osobowy 9KM

Dla najmłodszych i wszystkich innych chętnych, którzy samodzielnie nie mogą spróbować swoich umiejętności, proponujemy przejazdy gokartem dwuosobowym (tzw. TAXI-GOKART) w roli pasażera. Jest to specjalna kostrukcja polskiego producenta TOBI-KART, posiadająca dwa fotele (dla kierowcy i pasażera) i dwie kierownice. Oczywiście tylko kierowca jest w stanie sterować gokartem a kierownica pasażera jest nieaktywna. Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych - fotel pasażera zaopatrzono w czteropunktowe pasy bezpieczeństwa . Gokart wyposażony jest w silnik Hondy 270cc (9KM) któy odpowiednio radzi sobie z dwójką osób na pokładzie.

 

Gokart dla dzieci (4KM)

Dla najmłodszych kierowców, którzy chcą samodzielnie spróbować swoich umiejętności, a nie spełniają jeszcze warunków do jazdy "dużym gokartem" posiadamy specjalnie przystosowane gokarty SODI FUN KID. Charakteryzują się one nieco mniejszymi gabarytami oraz możliwością pełnej regulacji pozycji kierowcy, tj: regulacja wysokości kierownicy, regulacja położenia pedałów (gaz-hamulec) oraz regulacja położenia fotela. W zależności od potrzeb i umiejętności kierującego - gokart umożliwia płynne ograniczenie mocy maksymalnej, dzięki czemu najmłodsi mają zapewnione bezpieczeństwo bez względu na swoje aktualne umiejętności jazdy.